Zastanawiasz się czy warto kupić urządzenie do domowej pielęgnacji twarzy z wykorzystaniem fal radiowych. Czy to w ogóle działa? Czy jest bezpieczne? Jeśli rozważasz zakup urządzenia do domowej radiofrekwencji warto przed zakupem zapoznać się z pewnymi faktami dotyczącymi tej metody pielęgnacji.

Domowa radiofrekwencja czy to działa?

Radiofrekwencja co to jest?

Radiofrekwencja w zabiegach pielęgnacyjnych to nic innego jak wykorzystywanie fal radiowych RF (Radio Frequency) wysokiej częstotliwości, najczęściej 0,5–7 MHz do termogenezy. Co ważne im niższy zakres tym promieniowanie wnika głębiej. Pochłonięta fala wprawia w ruch cząsteczki, które wskutek tarcia i kolizji przekształcają pochłoniętą energię elektryczną w ciepło. Podniesiona temperatura pobudza metabolizm i uruchamia pobudzenie mechanizmów naprawczych.

Domowa radiofrekwencja czy to działa?

Czy domowa radiofrekwencja powoduje oparzenia i ból?

Uczucie ciepła podczas wykonywania zabiegu z radiofrekwencją jest jak najbardziej pożądanym efektem i świadczy o tym, że procedura jest skuteczna. W przypadku zastosowania urządzeń do użytku domowego nie ma obawy o przegrzanie tkanek i wywołanie uczucia bólu. Jeśli masz skórę bardzo wrażliwą i obawiasz się bólu przed wyborem urządzenia do domowej radiofrekwencji zwróć uwagę czy producent przewidział możliwość regulacji mocy.

Domowa radiofrekwencja czy to działa?

Czy urządzenia do domowej radiofrekwencji są skuteczne?

Tak, radiofrekwencja może być bardzo skuteczną metodą na poprawę wyglądu skóry. Szczególnie zalecana jest do redukcji drobnych zmarszczek i zmniejszenia wiotkości skóry. Jej działanie zależy od prawidłowo wykonanego zabiegu. Dowodem na skuteczność tej metody jest szereg badań klinicznych w zastosowaniu fal radiowych w leczeniu różnych schorzeń gdzie mechanizm działania opierał się o tę samą metodologię czyli termogenezę. Oczywiście masażery do domowej rafiofrekwencji wykorzystują dużo mniejsze moce niż te stosowane w gabinetach, ale za to możemy je wykonywać regularnie we własnym domu. Każdorazowy zabieg w którym użyjemy masażera z radiofrekwencją będzie sprzyjał pobudzeniu układu krążenia i limfatycznego oraz zwiększeniu transportu tlenu i lepszemu metabolizmowi tkankowemu.

Domowa radiofrekwencja czy to działa?

Domowy zabieg radiofrekwencji czy RF w gabinecie?

Zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem radiofrekwencji wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej mogą przynieść naprawdę spektakularne efekty. Powinny być wykonywane przez wykwalifikowany personel, który odpowiednio odbierze moc zabiegu do potrzeb skóry. Należy pamiętać, że użycie zbyt dużych mocy może doprowadzić do zniszczenia struktur kolagenowych. Warto na początek spróbować od łagodniejszych zabiegów przy użyciu domowych masażerów z RF. Z czasem jeśli zapragniemy bardziej widocznych efektów możemy wspomóc się użyciem specjalnych preparatów, które będą zwiększały przewodzenie fal i umożliwiały ich głębszą penetrację. Dodatkowo kosmetyki te zawierają substancje czynne, które dzięki podgrzaniu tkanek będą lepiej wchłaniane.

Co wpływa na skuteczność domowych zabiegów z radiofrekwencją?

  • Czas wykonywania zabiegu.
  • Regularne używanie urządzenia.
  • Użyte preparaty ułatwiające przewodzenie fal.
  • Użyta moc i odpowiednio dobrana częstotliwość fal.

Domowa radiofrekwencja czy to działa?

Jakie urządzenie do domowej radiofrekwencji wybrać?

Przy doborze urządzenia do domowego zabiegu radiofrekwencji warto zwrócić uwagę na sprawdzonego producenta. Marki specjalizujące się w dystrybucji urządzeń do pielęgnacji skóry posiadają w swojej ofercie produkty sprawdzone i spełniające dyrektywy warunkujące bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli urządzenie ma być przeznaczone dla osoby z cera wrażliwą warto zwrócić uwagę aby masażer posiadał możliwość regulacji mocy. Jeśli lubisz domowe zabiegi i chętnie sięgasz po kosmetologiczne nowinki spraw sobie masażer, który posiada więcej trybów pracy. Na rynku są dostępne urządzenia, które łączą w sobie kilka różnych metod fizykalnych takich jak EMS, masaż mechaniczny czy ultradźwięki. Aby dobrze dobrać urządzenie do pielęgnacji trzeba najpierw dobrze określić potrzeby swojej skóry.